Pitný režim – recept na zdravé tělo.

Nejteplejší dny letošního roku máme již pravděpodobně za sebou. Vedra, koupaliště a všudypřítomné stánky s občerstvením nás podvědomě samy upozorňují, že je třeba pít tekutiny více, než obvykle. Když tyto vedra skončí, snadno zapomeneme na pitný režim, který by se ovšem měl dodržovat v průběhu celého roku, babí léto nevyjímaje.

Kolik vypít denně?

Obecně udávaným standardem v pitném režimu jsou 2 litry tekutin denně. Je třeba ale zohlednit mnoho faktorů. Splňujete některý z následujících bodů?

  • věnujete se aktivně sportu
  • vykonáváte fyzicky náročnou práci
  • pracujete v kanceláři s klimatizací
  • včera jste požili alkohol, včetně piva

Pak doporučujeme zvýšit denní dávky tekutin podle potřeby.

Jaké tekutiny jsou vhodné?

Někdy je lepší držet se klasiky. Nejlepší je stará známá kohoutková voda neobsahuje totiž kalorie, cukry ani umělá sladidla a barviva. Můžeme jí vypít kolik chceme a bude nás pouze hydratovat.

Pokud máte stanoven nedostatek minerálů, jsou vhodnou volbou i minerální a pramenité vody. Pozor však na kontraindikace – některé minerálky obsahují minerálů až přespříliš a mohou osobám s jistými diagnózami způsobovat problémy.

POZOR na již zmiňované pivo a dehydrataci s ním spojenou. I když není nad jedno vychlazené a po něm druhé, je vhodné ve dnech, kdy konzumujeme alkohol rovněž vypít větší množství vody.

NÁŠ TIP! Pokud se vám příčí pít samotnou vodu z kohoutku jen tak, přidejte do ní jakékoliv ovoce nebo nakrájenou okurku. Voda je rázem příjemně ochucená a ovoce můžete posléze i zkonzumovat.

V rubrice

1 Comment

  1. Pingback: Jak poznat dehydrataci a jak zavodnění organismu? » BLOG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.